בניית אתר לאדריכלים ומעצבי פנים – למה? כמה? מה חשוב? ועוד

בניית אתר לאדריכלים ומעצבי פנים

במאמר זה נדבר על בניית אתר לאדריכלים ומעצבי פנים. נענה על: למה צריך אתר? איזה סוג אתר? מה חשוב שיהיה באתר? כמה עולה בניית אתר? ושאלות נוספות.

הערות:

למה אדריכלים ומעצבי פנים צריכים אתר?

סיבות נפוצות למדוע אדריכלים ומעצבי פנים צריכים אתר:

 1. מקום להצגת עבודות – לקוחות שקיבלו המלצה עליכם ירצו להתרשם מהעבודות שלכם ולהחליט עם מי הם מתקדמים.
 2. שיווק ופרסום – אם אתם משווקים את העסק שלכם באינטרנט (ולא רק), אז אתם צריכים להפנות את המתעניינים למקום כלשהו (למשל לאן מגיעים כל האנשים שלוחצים על הפרסומת שלכם בגוגל). והאתר שלכם שבו מוצגות העבודות הטובות ביותר ודרכי יצירת קשר הוא המקום המתאים.
 3. קידום אורגני – אם תחליטו להשתמש בקידום אורגני כדי למשוך לקוחות פוטנציאליים, אז צריך אתר להצגת התוכן (מאמרים, סרטונים ופודקאסטים).

האם דף פייסבוק/אינסטגרם יכולים להחליף אתר?

מכיוון שהסיבה הפופולרית ביותר לבניית האתר הוא הצגת עבודות, שאלה נפוצה שעולה היא: "האם דף פייסבוק או פרופיל באינסטגרם יכולים להחליף אתר?" התשובה היא לא. ואת התשובה הזאת שמעתי מאדריכלים ומעצבי פנים. והם בתורם שמעו את זה מהלקוחות שלהם. והסיבה העיקרית היא צורת הארגון והבדלים בתצוגה בין רשתות חברתיות לאתרים. כאשר לקוחות פוטנציאליים נכנסים לאתר, אתם רוצים שיראו את העבודות הטובות ביותר, את המאמרים ודרכי יצירת קשר. וכאשר מדובר על פוסטים בסדר כרונולוגי קשה מאוד למצוא מידע ספציפי. לכן חייבים אתר ובנוסף מומלץ שיהיו גם עמודים ברשתות חברתיות מתאימות (בהתאם לאסטרטגיית שיווק).

מתוך צילומים עבור אלין ניבין
מתוך צילומים עבור אלין ניבין

איזה סוג אתר אדריכלים ומעצבי פנים צריכים?

ברוב המקרים אדריכלים ומעצבי פנים מזמינים אתר תדמית (לרוב אתר קטן שמטרתו להציג את העסק). לפרטים נוספים אודות סוגי אתרים ראו: 18 סוגי אתרים נפוצים עם הסברים ודוגמאות.

מה המאפיינים החשובים באתר אדריכלים ומעצבי פנים?

 • שיווק – האתר צריך להיות מותאם למסר שיווקי ולקהל יעד אליו מכוונים. למשל אם אתם מתמחים בזוגות צעירים אז חלק גדול מתיק עבודות (כולל עבודות במקומות ראשונים) צריך להציג דירות של זוגות צעירים. השפה, המסר, והעיצוב של האתר צריכים להיות בהתאם. בנוסף, צריך לבחור את הרשתות החברתיות בהתאם לקהל יעד (לדוגמא עם הלקוחות שלכם הם יותר מבוגרים אז כדאי לעשות עמוד פייסבוק אבל לא פרופיל באינסטגרם).
 • עיצוב – אחד הדגשים החשובים באתר תדמית של אדריכלים ומעצבי פנים הוא האספקט הויזואלי. האתר צריך להיות עם עיצוב יפה ולהציג את העבודות בצורה מיטבית.
 • האתר חייב להיות רספונסיבי (בעל תצוגה המותאמת לכל גודל מסך).
 • האתר צריך לכלול קישורים לרשתות חברתיות או אמצעים אחרים המאפשרים לעקוב אחריכם. זאת מכיוון שהרבה אנשים מתעניינים מבעוד מועד ואתם רוצים שיזכרו אותכם כשיגיע הזמן לבחור אדריכל/ת או מעצב/ת פנים.

אילו עמודים יהיו ברוב האתרים?

ברוב אתרי אדריכלים ומעצבי פנים יש את העמודים הבאים:

 • גלריית עבודות – בדרך כלל עמוד גלריה ראשי עם קישורים לכל גלריה. וכאשר נכנסים לגלריה מסוימת ניתן למצוא תיאור קצר עם כ- 15 – 5 צילומים של הנכס.
 • עמוד אודות – עמוד המכיל תמונה שלכם עם תיאור קצר המציג אותכם.
 • יצירת קשר – בנוסף לפרטי יצירת קשר בתחתית כל עמוד, בהרבה מקרים מוסיפים עמוד יצירת קשר.
 • עמוד ראשי המספר קצת עליכם, על השירותים אותם אתם מספקים ובנוסף לתפריט ראשי, הרבה מוסיפים קישורים לעמודים שונים באתר.
 • פירוט שירותים – לפעמים מוסיפים עוד עמוד המתאר את כל השירותים שאתם מספקים.
 • כתבו עלינו – אם כתבו על העסק שלכם בעיתון, אתר אינטרנט, זכיתם בתחרות עיצוב או כל דבר מקור אחר שהזכיר אותכם כדאי להזכיר זאת. מכיוון שכל אסמכתא מעלה את הסמכות שלכם.

הערה: להתפלגות עמודים פופולריים באתרים של אדריכלים ומעצבי פנים ראו: בדקתי 55 אתרים של אדריכלים ומעצבי פנים והנה התובנות.

צילום עבור דלתות אלון
צילום עבור דלתות אלון

כמה עולה בניית אתר לאדריכלים ומעצבי פנים?

במאמר כמה עולה לבנות אתר? ציינתי את טווחי המחירים הבאים:

סוג אתרמחיר בניית אתר וורדפרס מחיר בניית אתר וויקס
אתר תדמית10,000 – 2,0006,000 – 1,000
השוואת מחירי בניית אתרים 2022

אם תבחרו בוורדפרס אז מחיר ממוצע לאתר תדמית הוא 6,000 ומחיר ממוצע של בניית אתר בוויקס הוא 3,500. אם אתם לא בטוחים איזה פלטפורמה לבניית אתרים כדאי לבחור, ראו: וורדפרס או וויקס או סקוורספייס? איזה פלטפורמה לבחור?

אם תרצו להיעזר בשירותינו, אנו בונים אתרי תדמית במחיר של החל מ-3,500 ש"ח. כמו כן, אנו יכולים לבצע תחזוקת אתרים ושיווק אתרים.

לפרטים נוספים וקבלת הצעת מחיר אתם מוזמנים לפנות דרך טופס יצירת קשר.

למה לבחור בפסיפס אתרים?

שמי לב צימבלר ואני הקמתי את פסיפס אתרים. והנה הסיבות מדוע כדאי לבחור בי לבניית אתר לאדריכלים ומעצבי פנים:

 • בנוסף לבניית אתרים יש לי תואר ראשון במדעי המחשב ומעל 15 שנים בפיתוח תוכנה. כלומר, במידת הצורך, אין לי בעיה להיכנס לקוד ולשנות אותו.
 • החל מ-2016 אני צלם אדריכלות ועיצוב פנים מקצועי (להתרשמות ניתן ללחוץ כאן). לכן, אני יכול גם לצלם ולבצע עריכת צילומים בפוטושופ. בנוסף אם יש צורך לבצע התאמה של צילומים (חיתוך והתאמות אחרות) אוכל לעשות זאת.
 • לפרילנסרים בדרך כלל יש פחות עלויות שמתורגמות למחיר יותר אטרקטיבי בשבילכם. ואתם יודעים מי בדיוק הולך לעבוד על האתר שלכם.
 • יש לי תואר שני במנהל עסקים המאפשר ראיה רחבה יותר והבנת צרכי הלקוח.

לפרטים נוספים וקבלת הצעת מחיר, אתם מוזמנים לפנות דרך טופס יצירת קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *