השוואת אתרים להורדת תמונות בחינם (ללא צורך בקרדיט)

השוואת אתרים להורדת תמונות בחינם

במאמר זה נשווה בין האתרים המובילים שמאפשרים הורדות תמונות בחינם ללא זכויות יוצרים. נבדוק באיזה רזולוציה ניתן להוריד, איזה מדיה מציע כל אתר וכו'.

זכויות יוצרים

בין אם אתם יוצרים תוכן שיווקי או לכל מטרה אחרת, קרוב לוודאי תצטרכו תמונות. וכמו שאתם בוודאי יודעים, להוריד תמונות מהאינטרנט ולעשות בהם שימוש זה לא חוקי (יכול לגרור תביעה). לכן נעבור בקצרה על מספר מושגים הקשורים לזכויות יוצרים כדי שתדעו מתי מותר ומתי אסור.

 • Creative Commons – ארגון ללא מטרת רווח המאפשר שיתוף ושימוש של יצירות. ישנם מגוון רשיונות של Creative Commons ואחד המשתמשים הגדולים בצילומים עם רישיון זה הוא ויקיפדיה. הסיבה שאני פחות אוהב את הרישיון הזה הוא שצריך לתת קרדיט (attribution) לפי "נוסחה" שהם נותנים.
  הערה: בנוסף לבניה, תחזוקה ושיווק של אתרים, אני גם צלם מקצועי והעליתי צילומים תחת רישיון של Creative Commons (למשל: ויקיאוויר 2015). אני מבין את חשיבות הקרדיט מהצד של היוצר, אבל אם למשל תרצו להשתמש האחד הצילומים שלי תצטרכו לכתוב את השורה הבאה:
  Lev.Tsimbler, CC BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, via Wikimedia Commons
 • Public domain – אלה הם יצירות שזכויות היוצרים שלהם פגו או שהיוצרים ויתרו על זכויות אלו. זהו סוג התמונות שאפשר לעשות בהם שימוש חופשי.
 • Royalty free – למרות שיש מילה free אלו הם לא תמונות בחינם. הכוונה ב-Royalty free היא שלא צריך לשלם עבור כל שימוש. זה אומר שבדרך כלל אתם קונים את התמונות פעם אחד ומשתמשים בהם כמה שרוצים. בצורה זו עובד שאטרסטוק ורוב אתרי הסטוק הפופולריים. אז לא להתבלבל, שאטרסטוק ואתרים אחרים שמציעים תמונות Royalty free הם לא חינמיים, אחרת לא הייתי מעלה אלפי צילומים לאתרי סטוק (למשל: הגלריה שלי בשאטרסטוק).

השוואת אתרים להורדת תמונות בחינם ללא צורך בקרדיט

שם האתר (סוג המדיה המוצעת)רזולוציה של תמונותזכויות יוצריםהערות
Unsplash (צילומים)ניתן להוריד כל רזולוציה כולל הרזולוציה המקורית. כלומר תלוי במצלמה של הצלם תוכלו למצוא גם צילומים בגודל של 8000 על 5500 פיקסלים.Unsplash grants you an irrevocable, nonexclusive, worldwide copyright license to download, copy, modify, distribute, perform, and use photos from Unsplash for free, including for commercial purposes, without permission from or attributing to the photographer or Unsplash. This license does not include the right to compile photos from Unsplash to replicate a similar or competing service.
מקור
מאגר גדול של צילומים איכותיים (מעל 3.4 מיליון תמונות). אחד האתרים המועדפים עלי.
Pexels (צילומים + וידאו)ניתן להוריד כל רזולוציה כולל הרזולוציה המקורית.– All photos and videos on Pexels are free to use.
– Attribution is not required. Giving credit to the photographer or Pexels is not necessary but always appreciated.
– You can modify the photos and videos from Pexels. Be creative and edit them as you like.
– Identifiable people may not appear in a bad light or in a way that is offensive.
מקור
מאגר של 3.2 מיליון צילומים/וידאוים איכותיים.
Pixabay (צילומים, אילוסטרציות, וקטורים, וידאו, מוזיקה ואפקטים מוזיקליים)ניתן להוריד בכל רזולוציה, אבל כדי להוריד ברזולוציה מלאה צריך להירשם.– All content (e.g. images, videos, music) on Pixabay can be used for free for commercial and noncommercial use across print and digital, except in the cases mentioned in "What is not allowed".
– Attribution is not required. Giving credit to the artist or Pixabay is not necessary but is always appreciated by our community.
– You can make modifications to content from Pixabay.
מקור
מאגר גדול של יצירות בפורטים שונים.
לאחרונה קנבה (Canva) רכשה את Pexels ו-Pixabay.
StockSnap (צילומים)יש רק רזולוציה אחד, שנראית כמו הרזולוציה המקורית.StockSnap's CC0 License. פרטים נוספים ניתן לראות כאן.
picjumbo (תמונות)יש רק רזולוציה אחד, שנראית כמו הרזולוציה המקורית (ראיתי 4500 על 3000 פיקסלים). Download free stock photos, backgrounds, and free high-resolution images for personal and commercial use.
Burst (תמונות)ניתן להוריד רזולוציה מקורית או מוקטנת.This Photo (“Licensed Photo”) is made available for use under a nonexclusive license (“License”) to download, copy, modify, distribute, perform, display and use in accordance with this License and the Burst Terms of Service.
Burst Some Rights Reserved
אתר השייך ל-Shopify
Free Images (תמונות)ניתן להוריד רזולוציה אחד שנראית כמו גודל בינוני (מספיק לאתרים ומדיה חברתית).Freeimages.com Content License
טבלה של אתרים המציעים הורדת תמונות בחינם

הערות:

 • שלושת האתרים הראשונים בטבלה הם המועדפים עלי. ואם אתם לא מוצאים את מה שחיפשתם באחד מהם, תנסו באחר.
 • רשימת האתרים לא כוללת אתרים עם תמונות ברישיון Creative Commons או אתרים הדורשים קישור לאתר הצילום (למשל Wikimedia, freepik ו-Flickr).
 • רישיונות יכולים להשתנות ולכן תמיד כדאי לבדוק לפני שמורידים מדיה. הטבלה מעודכנת למרץ 2022.
 • לא בטוח שלכל התוכן יש את האישורים המתאימים. למשל אם בצילום רואים בבירור פנים של אדם, בית (כך שניתן לזהות את הבית), לוגו של חברה לא בטוח שיש את האישורים המתאימים לשימוש מסחרי. לכן אם אתם למשל לא רואים model or property release (לאדם או נכס), עדיף לא להשתמש בתמונה מכיוון שהיא יכולה לחשוף אותכם לתביעה.
 • בהרבה אתרים יש פרסומות לאתרי סטוקים המוכרים את התמונות. תוודאו שהתמונה שאתם לוחצים עליה היא של האתר ולא פרסומת.

חלופות לתמונות בחינם

כמובן שהחלופה שעולה לראש היא רכישת צילומים. אבל לא על זה רציתי לדבר בחלק זה. אחד הבעיות היא שכולם משתמשים באותם צילומים ולכן התוכן נראה גנרי. אחד הדרכים להבליט את התוכן שלכם הוא ליצור את התמונות בעצמכם. הנה דוגמא לצילום שעשיתי למאמר המסביר מה זה אתר רספונסיבי.

רספונסיבי
רספונסיבי

לקחתי טאבלט, טלפון ואותיות מגנטיות והמחשתי אתר לא רספונסיבי. הצילום נעשה עם הטלפון ותוך 10 דקות קיבלתי תמונה ייחודית. לכן לא תמיד כדאי להוריד תמונות, גם אם הם בחינם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *