איך עושים צילום מסך במחשב? – מספר שיטות

ישנם מספר שיטות לבצע צילום מסך במחשב. ומדריך זה יעזור לבחור בשיטה המתאימה בהתאם למערכת הפעלה ולסוג צילום מסך (כל המסך/ים או חלק).

איך עושים צילום מסך במחשב ווינדוס (Windows)?

ישנם מספר שיטות לעשות צילום מסך ב-Windows:

  • צילום מסך של מספר מסכים ביחד – אם יש לכם יותר ממסך אחד ואתם רוצים צילום מסך של כולם ביחד אז לחצו WinKey + Print Screen (כפתור הווינדוס + כפתור הדפסת מסך). בזמן הלחיצה המסך יהפוך לכהה יותר והקובץ ישמר בתיקיית Screenshots (המופיעה ב-C:\Users\#UserName#\Pictures\Screenshots כאשר במקום #UserName# יופיע שם המשתמש שלכם). בנוסף צילום המסך ישמר בזיכרון ותוכלו להדביק אותו (Ctrl + V). למשל לפתוח צייר (Paint) או וואטסאפ ווב (WhatsApp Web) להדביק אותו שם.
  • צילום מסך של מסך נבחר – בוחרים את המסך אותו רוצים לצלם ע"י לחיצה איפשהו במסך. אחר כך לוחצים Alt + Print Screen. צילום המסך ישמר בזיכרון ותוכלו להדביק אותו (Ctrl + V). למשל לפתוח צייר (Paint) או וואטסאפ ווב (WhatsApp Web) להדביק אותו שם.
  • צילום מסך של אזור מסוים (ע"י Snipping Tool) – כדי להפעיל את ה-Snipping Tool לחצו על WinKey + Shift + S. בתפריט העליון תבחרו אם אתם רוצים לצייר ריבוע סביב האזור שברצונכם לצלם. אתם גם יכולים לצייר צורה כלשהי או לעשות צילום מסך של כל המסכים. אחרי שציירתם (אם זאת הייתה האפשרות הנבחרת), צילום המסך ישמר בזיכרון ותוכלו להדביק אותו (Ctrl + V). למשל לפתוח צייר (Paint) או וואטסאפ ווב (WhatsApp Web) להדביק אותו שם.
    הערה: בחלק מגרסאות הווינדוס, בשיטה זו יווצר גם קובץ.

איך עושים צילום מסך במחשב Mac?

לחצו על Command + Shift + 3 כדי לקבל צילום של כל המסך (הקובץ אוטומטית ישמר ל-Desktop) או Command + Shift + 4 כדי לעשות צילום מסך של אזור לפי בחירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *